FAQ

Czy ma Pan jakiś schemat pracy w dniu ślubu?

Tak mam wypracowany schemat na przestrzeni lat, który najlepiej się sprawdza. 
Tzw szkielet z najważniejszymi elementami choć sprawdza się w większości przypadków to jednak zawsze podczas rozmowy wspólnie ustalamy dokładny jego przebieg dopasowany do waszego scenariusza tak aby cały przebieg był jak najbardziej naturalny a zarazem nic nam nie umknęło.

Zazwyczaj zaczynam fotografować na 3 godziny przed ślubem. Przygotowania Pana Młodego, fotografowanie detali, ubieranie Pani Młodej, potem portrety pięknej stylizacji Pani Młodej a następnie zdjęcia z rodziną. Błogosławieństwo, ceremonia ślubu, w zależności od scenariusza i możliwości robimy portrety plenerowe Pary Młodej i wspólne ze świadkami. Może to być przed lub po ceremonii zaślubin lub jeśli jest odpowiednie światło przed pierwszym tańcem. Powitanie na sali i zdjęcie grupowe. Takie zdjęcie z wszystkimi gośćmi czasami można zrobić wychodząc z kościoła lub USC jeśli są odpowiednie warunki.

Czym różni się sesja w dniu ślubu od sesji innego dnia?

W tygodniu sesja plenerowa jest dłuższa. Mamy więcej czasu na przemieszczanie i realizowanie bardziej szalonych pomysłów.

W dniu ślubu sesja trwa zazwyczaj nie więcej niż pół godziny. Tego dnia plan jest zazwyczaj bardzo napięty i nie chcemy aby goście zbyt długo czekali. Pół godziny w zupełności wystarczy na dużo różnorodnych fotografii. Zaletą takiej sesji jest to, że Para Młoda nie musi dwa razy się przygotowywać, ubierać, czesać, malować, kupować wiązanki czyścić sukienki po weselu itp. Umiejętność wyszukiwania dobrego światła i miejsca na sesję podczas wesela pozwala nie tylko zaoszczędzić czas ale przede wszystkim uwiecznić emocje i klimat tego dnia na obrazach portretowych, które bardzo dobrze prezentują się później zarówno w albumie jak i powiększone i oprawione czy to na płótnie na ścianie albo w ramce jako pamiątka dla Młodej Pary i jej najbliższych.

Czy dojeżdżają Państwo w okolice naszego miasta?

Pracuje na terenie całego kraju. Mogę dojechać na ślub w każde miejsce w kraju i zagranicą.

Czy możemy zobaczyć cały materiał jaki oddaje Pan Parze Młodej?

Oczywiście taki materiał mogę zademonstrować zarówno na spotkaniu jak i poprzez internet. Możemy wybierać w zależności od pory roku, miejsca ślubu, wesela czy pleneru od ilości gości lub tematu przewodniego albo też stylizacji Pary Młodej. Zamieściłem też taki materiał poniżej zapraszam do galerii:

Joanna & Antti

Kasia i Adam

Gosia i Rafał

 

Jak wygląda podpisanie umowy? Czy musimy przyjeżdżać na spotkanie?

Po podjęciu przez Was decyzji proszę po przesłanie danych do umowy. Następnie przygotowaną umowę mailem wysyłam do zapoznania się. Tak więc podpisanie umowy może nastąpić korespondencyjnie lub standardowo na spotkaniu. Szanuję czas moich klientów tak więc coraz częściej rozmowa toczy się poprzez skypa. Po podpisaniu umowy proszę o przelanie na konto zadatku w wysokości 30% umówionej kwoty.

W jakim terminie dostaniemy zdjęcia i album?

Standardowo wg umowy jest to 55 dni.
Zazwyczaj jednak szybciej do miesiąca.
Najpierw wysyłam galerię z wybranymi i przygotowanymi z autorską edycją zdjęciami.

Po po obejrzeniu zdjęć proszę o przesłanie przez Was swoich ulubionych zdjęć, które chcielibyście aby na pewno znalazły się w albumie. Następnie przygotowuję projekt albumu i wysyłam Wam do wglądu i zatwierdzenia. Następnie wysyłam album do druku i oprawy. Czas projektowania i druku albumu zazwyczaj trwa kilkanaście dni.

Czy jest wolny termin. Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować ślub?

Nie ma regóły. Nietóre terminy są dostępne na miesiąc przed a niektóre są już zarezerwowane na ponad rok wcześniej.

Musimy sprawdzać indywidualnie, może akurat Wasz termin bedzie jeszcze dostępny.

Jeśli Wasz termin będzie zajęty mogę zaproponować indywidualną sesję plenerową w tygodniu.

Poniżej możecie zobaczyć ZAREZERWOWANE terminy na ślub.

Terminy ślubów

Poniżej w tabeli możecie zobaczyć ZAREZERWOWANE terminy na ślub 

Jeśli Wasz termin będzie zajęty mogę zaproponować indywidualną sesję plenerową w tygodniu.

  

2019

styczeń              _ _
luty                    _ _
marzec               _ _
kwiecień            _ _
maj                   _, 4, _
czerwiec:          1, 8, 15, 20, _, 29
lipiec:                613, 20, 27,
sierpień            _, 10,11, _, 24, 31,
wrzesień           7, 14, _
pażdziernik       5, _ _
listopad              _ _
grudzień            _ _

  

 

                  

W jakiej formie dostaniemy zdjęcia, czy jest możliwa wersja papierowa i cyfrowa?.

Jak najbardziej. Podstawowa opcja to wg mnie zdjęcia w wersji cyfrowej. Oddaję materiał w wysokiej rozdzielczości bez zabezpieczeń aby można było w dowolnym momencie bez pośrednictwa wywoływać zdjęcia, robić powiększenia, nawet do wielkich formatów.

poza wersją cyfrową przygotowuję wersję papierową. Tutaj macie możliwość wyboru między odbitkami, albumem klasycznym albo fotoksiążką.

Większość Par decyduje o rodzaju albumów już po ślubie, po obejrzeniu zdjęć w galerii internetowej.

Katalog albumów.

zobacz katalog albumów 

Więcej informacji

Chcielibyśmy zobaczyć ofertę, Jakie są pakiety i ceny?

ofertę prześlę na maila

Zapraszam do kontaktu.

 

...